fbpx
+48 77 541 70 22

Większość z Was, zanim zdecyduje się na wyjazd do pracy do Holandii, zastanawia się jakie poniesiecie będzie koszty utrzymania. Ważne jest, przed podjęciem pracy, aby mieć orientację w cenach produktów, usług, mieszkania czy transportu. Przychodzimy Wam z pomocą 😊
Ponieważ w większości naszych ofert pracy mamy zapewnione zakwaterowanie, to kwestię cen mieszkań z tej notce pominiemy. Jeśli chcecie przekonać się ile średnio kosztuje wynajęcie mieszkania na własną rękę  – zajrzyjcie tutaj.
Tutaj skupimy się teraz na aktualnych cenach żywności, ponieważ często właśnie o te koszty pytacie.

Koszty jedzenia w 2021 roku

Trzeba się przygotować na to, że ceny żywności w Holandii, będą wyższe niż w Polsce. Biorąc pod uwagę ostatnio szybko rosnące ceny w Polsce – przy dobrym rozplanowaniu wydatków, różnica nie będzie duża.
Dlatego na początku warto robić zakupu w dyskontach, ponieważ mniejsze sklepiki zazwyczaj mają ceny wyższe o 10-15%.


Food photo created by pressfoto – www.freepik.com

Marketowe ceny wyglądają tak:

WARZYWA I OWOCE:
Zależnie od sezonu, za 1 sztuka warzywa zapłacimy średnio od 0,50 € do 2 €
Ogórek zielony 0,50 €, brokuł 1,09 €, papryka 3 szt. 1,99 € sałata lodowa 1 €.
Banany około 2 € za kg, jabłka 2 € za kg, mndarynki ok. 3€.

PIECZYWO, SŁODYCZE, PRODUKTY ŚNIADANIOWE
Chleb kupimy za około 2€, bułkę za 0,3 €. Gotowe ciasto z cukierni to już koszt ok. 4-5€. Płatki śniadaniowe to koszt od 0,5€ do prawie 3 € w przypadku musli.

Background photo created by mrsiraphol – www.freepik.com

NAPOJE
Na półkilową kawę trzeba mieć 5€, a paczkę herbaty 3 €. Napoje kolorowe są drogie – litrowa Coca-cola to prawie 2€ . Zwykła woda mineralna kosztuje za to około 1€ za 1,5 l.

Piwo – zależnie od marki i jakości waha się od 0,5€ do 1€ za puszkę / butelkę. W wielopakach jest taniej 😊

DANIA GOTOWE
Zupka chińska kosztuje 0,5€, ale gotowe danie typu pizza czy mrożonka już od 4€.

MIĘSO i WĘDLINY
Cena wędliny kupowanej w markecie wacha się od 10€ do 30€ e za kg. Mięso kupowane w paczkach od 8€ do 12€ za kg. Świeża ryba, tak jak w Polce, trochę kosztuje – od 15€ do 30€ za kg.

MAKARONY, KASZE, RYŻ
Makaron średnio 0,8€ – 1,50€ za paczkę, ryż podobnie. Kasze są już droższe – od 3€ za opakowanie.

NABIAŁ
Mleko – ok. 0,80€ za litr, jogurty najtańsze małe 0,50€ a większe 0,90€. Jajka 2-3€ za 12 szt.
Sery – 0,5€ opakowanie twarożku, około 1 za kawałek sera żółtego, czy pleśniowego.